DEZINSEKCIA

Aplikuje sa predovšetkým s cieľom likvidovať epidemiologicky alebo
hospodársky škodlivé článkonožce (šváby, ploštice, blchy, komáre, mravce,
muchy, osy, sršne…), ktoré môžu byť prenášačmi chorôb, pôsobia škody na
majetku alebo sú svojou prítomnosťou obťažujúce.

Ochrana proti chorobám a škodám na majetku

Metódy a spôsoby likvidácie škodcov sú individuálne vzhľadom na likvidovaný druh a miesto kde sa vyskytujú.

Používané postreky nezanechávajú trvalé poškodenia na stenách, nábytku, nekorodujú a sú šetrné k životnému prostredie. Použitie nezanecháva žiadny zápach.

NON-STOP BEZPLATNÁ INFOLINKA

ŤUKNITE PRE VOLANIE

POZOR NA PLOŠTICE!

Ploštica posteľná (často nesprávne nazývaná ploštica domová) je hrdzavočervený bezkrídly hmyz, plochého tvaru. Tento parazit v súčasnosti zažíva vďaka intenzívnej migrácii ľudí po svete svoj triumfálny, avšak neželaný návrat. Samička ploštice dorastá do veľkosti 4 až 8 mm. Samček je o niečo menší. Ploštice, ktoré sú nasaté krvou, sú guľaté a môžu mať aj vyše 1 centimetra).

Najčastejšie chyby, ktoré ľudia robia, pri výskyte ploštíc

  • Pokus o svojpomocné hubenie

    Snaha zlikvidovať ploštice vlastnými silami, lacnými, bežne dostupnými prípravkami. Vaše ploštice budú čoraz odolnejšie. Používanie bežne dostupných prípravkov nestačí…

  • Ignorácia výskytu ploštíc

    Ak odídete z miestnosti, kde Vás ploštice začali štípať, nič sa nevyrieši. Ploštice idú za krvou. Oni si Vás nájdu!!! (Aj Vašich susedov… )

  • Stačí, ak vyhodím nábytok…

    Likvidácia samotnej postele, či matracu nie je riešením. Nie je vôbec nutná. Ploštice sa skrývajú i v špárach, za obrazmi, či v zásuvkách. Tu pomôže skutočne iba zásah odborníkov so skúsenosťami.

Najčastejšie otázky

Žiaľ, áno. Môžu. Ploštice sa často vyskytujú aj v luxusných domácnostiach, v čistých a uprataných bytoch. Môžete si ich ľahko priniesť z dovolenky, či z internátu v kufri, na oblečení z autobusu alebo aj s nábytkom. Ploštice sa vyskytujú sa na miestach, kde sa vystrieda veľa ľudí ľudí ako sú napr.hotely, či už spomínané internáty. Môžu k Vám veľmi jednoducho “doputovať” aj od Vašich susedov v rámci bytového domu.

Pravdepodobne začnete mať podozrenie vtedy, ak Vás v noci niečo poštípe. Štípance od ploštíc, na rozdiel od tých od komára, bývajú väčšinou v rade vedľa seba, na miestach, ktoré má človek počas spánku odkryté – na predlaktiach, nohách, na krku alebo hlave.

Ak začne po tom pátrať, tak cez deň asi nenájdete nič. Naopak, v noci môžete natrafiť na malé hnedé chrobáky. Je  ich možné odhaliť, ak rozosteliete posteľ, alebo pozorne prezriete škáry v stene, alebo okolo podlahy. Pre ploštice je navyše charakteristický ich trus, ktorý pripomína makové zrnká. Môžete na ne natrafiť na posteli, alebo v jej okolí.

Rozhodne sa do likvidácie ploštíc nepúšťajte svojpomocne. Použitie bežne dostupných prípravkov nepostačuje – ploštice si postupne na prípravky vytvárajú odolnosť a ďalšie generácie na ne nebudú reagovať. Postupovať treba systematicky, precízne a hlavne s účinnými profesionálnymi prípravkami a prostriedkami.

Pri premnožení je dokonalá likvidácia ploštíc náročná, preto je lepšie zavolať deratizačnú firmu,hneď, ak výskyt škodcov zaregistrujete.

Spravte všetko pre to, aby ste si ploštice nepriniesli z dovolenky, či internátu – skontrolujte si posteľ, matrace, nábytok, škáry… preverte si ubytovacie zariadenie na fórach – či sa tu ploštice nevyskytujú.
Po návrate si batožinu dôkladne prezrite, oblečenie dajte hneď vyprať – aj ak ste ho nemali oblečené , batožinu dôkladne povysávajue, obsah vrecka z vysávača ihneď vyhoďte.
Ak zistíte, že sa ploštice vyskytli niekde vo Vašom bytovom dome, ihneď situáciu konzultujte s domovníkom, správcom domu…
Ak ste majiteľom ubytovacieho zariadenia, kde sa vyskytli ploštice, okamžite kontaktujte profesionálnu spoločnosť, ktorá Vám vykoná dezinsekciu. Tak isto, ak zistíte výskyt ploštíc napr. na internáte, je nutné spraviť okamžitý zásah, aby sa ploštice neroznášali ďalej.

Kontaktujte nás a všetky Vaše otázky zodpovieme rýchlo, profesionálne a hlavne diskrétne.

Rýchlo, profesionálne a hlavne diskrétne Vám zodpovieme všetky otázky

MOBIL

0948 612 258

E-MAIL

info@profiservisplus.sk

PRACOVNÁ DOBA

NON-STOP k dispozícií!

MOBIL

0948 612 258

E-MAIL

info@profiservisplus.sk

PRACOVNÁ DOBA

NON-STOP k dispozícií!